Всички живеем в свои собствени малки светове и не знаем голяма част от обичайте, порядките и живота в различните части на планетата.
Всяка държава е абсолютно уникална и винаги леко странна за останалите. Но в това е красотата да има разнообразие и винаги нещо ново и интересно за научаване.
Сега ще разгледаме само част от странните обичаи и разбирания по света.
В Индия има съпружески реклами във вестници и уебсайтове, които се използват за намиране на младоженци и булки. Рекламите се публикуват предимно от родители. Това е нещо подобно на Тиндър, но под надзора на родителите.
В Нова Зеландия хората могат да ходят боси по улиците и дори в супермаркетите и за никой това не е странно.
В Саудитска Арабия браковете са уговорени и младоженците не се познават и не са виждали лицата си преди брака.
В Латинска Америка поставят счупени стъклени бутилки около къщите си, за да не могат крадците да прескачат и да има кражби.
Легалната възраст за пиене на бира и вино в Германия е 16.
Поставянето на кабели, клони, фалшиви очи и други на каски, кофи и шапки през пролетта, за да се плашат нападащите птици по улиците в Австралия е нещо напълно нормално.
Не продават алкохол след 22 часа. В някои магазини дори не можете да получите безалкохолна бира. Това, което е странно е, че виното не се счита за алкохолна напитка, така че можете да го купите по всяко време. Добре дошли в Молдова.
Цели ресторанти, аплодиращи при разбиване на чиния или чаша в Обединеното кралство.
На Великден момчетата обикалят селските райони, наливайки вода на момичета и нежно ги бият с тояги. След това момичетата трябва да им благодарят за това. Това е обичай в Словакия.
В Скандинавските страни е напълно нормално да оставите бебето си само за дрямка отвън пред къщата, дори ако вали дъжд или сняг.
Повечето исландци нямат фамилно име. Фамилията се образува по следния начин:
- за момчетата: малкото име на бащата + наставката -sson (син)
- за момичетата: малкото име на бащата + наставката -dottir (дъщеря)
Не се обръщат един към друг с „госпожо/господине”. Почти всички използват малките си имена – включително президентът.
В Япония е приемливо по време на работа човек да си вземе дрямка и някои работодатели дори да го насърчават, защото това е признак на трудолюбие.
Отново в Япония улиците обикновено нямат имена, а цифри.
В Южна Корея всички стават с една година по-големи с новата година, на 1 януари. В допълнение, новородено бебе се счита вече за навършило 1 година, защото времето, прекарано в утробата, също се отчита. Така бебе, родено в края на декември, ще навърши 2 години, въпреки че е живяло само няколко дни. Като се има предвид, корейците също използват редовната система, която всички знаем, така че в общи линии имат 2 възрасти.
В мивката има два отделни крана: единият със студена вода, а другият с топла вода. Това е нормално за Обединеното Кралство.
Тази статия ви хареса? Последвайте ни и във фейсбук и инстаграм за още необикновени пътешествия!